Kategorie: Hry

HuniePop - Dating sim po americku

Unikátní mix žánrů a japonský kabátek, ale prostořeký americký vnitřek. Vizuálních novel zaměřených na randění s virtuálními postavami, jinak nazývaných dating sim, je velká hromada, ale zatím žádná si netroufla na to, na co HuniePop. Hra pro všechny, kteří hledají v tomto žánru něco netradičního a hlavně zatraceně zábavného.

Nikam nespěchejme a začněme pěkně od začátku. Vůbec první věcí, kterou vám hra nabídne, je výběr pohlaví, za které chcete hrát. Překvapení, že v případě výběru ženského se veškeré hrdinky promění v jejich bišíkovské alternativy s protáhlými, vypracovanými těly, se ke smůle normálně orientovaných hráček nekoná. Hra je zaměřena výhradně na mužské publikum, kdy to ženské si získá jen v případě obojí, či úplně opačné orientace. Po výběru pohlaví už začíná samotná hra, kde se představí „víla lásky“, kterou vidí jen hráč a která ho chtě nechtě zasvětí do světa balení holek, ať už odmítá jakkoliv. Už od začátku se to s nějakou hrou na hlavního hrdinu nepáře - jste jím totiž jen vy sami, tedy vy za obrazovkou a taktéž si sami rozhodujete, jak budete jednat. V cukuletu se tak seznámíte postupně se všemi rozličnými hrdinkami, které hra poskytuje. Je tu tedy vřelá školačka, asijská učitelka, instruktorka jógy, nadržená MILFka, fitness maniačka, asociální gamerka, snědá obsluha restaurace, rozmazlená idolka a v neposlední řadě i samotná těžce perverzní víla.

Vaším úkolem bude si ze všech uvedených vybrat a jak jinak, než to s nimi dotáhnout do zdárného konce. V čem je ale tato hra tak unikátní? První věcí je akcent a chování hrdinek. To jde čistě po západním, respektive americkém vzoru, čili u žádné z hrdinek nečekejte typické klišé povahy a už vůbec ne upištěnou japonštinu. Kromě plného anglického dabingu, který je skutečně zdařilý (dabérky si daly záležet), je ve většině případů slovník hrdinek bohatý na slova, jako je „f*ck“, nebo „sh*t“. Tudíž je třeba si zvyknout, že kromě hinduistky a ještě školačky budou všechny hrdinky mluvit tímto až drsným americkým stylem. Zdá se to jako odporná kombinace, ale není tomu tak. Naopak, když si na to člověk po chvíli zvykne, už mu to nepřijde a nebojím se mluvit ani o následné nepostradatelnosti tohoto těžce neslušného vyjadřování. A kdo se přes to nepřenese, tak „f*ck off“, má smůlu.

Nejdůležitější a i klíčové jsou zde konverzace s hrdinkami. Lze za ně totiž získat speciální „hunies“, které se následně využijí pro zvýšení skillů, což zajistí lehčí procházení minihrami. Ale o těch až za malou chvíli. Konverzace probíhají stylem, že buď dáte hrdince otázku vy a nebo naopak hrdinka vám. Co se týče vašich otázek, ty jsou klíčové pro zjištění podrobností, např. co mají za záliby, co preferují za jídlo, jejich míry, atd. Docela mě zarazila až bezostyšnost těchto vámi pokládaných otázek, kdy zeptat se na váhu, výšku, či věk, neznamená zároveň ptát se na něco nevhodného. Naopak, kterákoliv z hrdinek na to mileráda odpoví. Je tedy pravda, že tady je to „tak trochu jiný gang“ a pro nějaké gentlemanství nezbývá prostor. Když se ptá hrdinka, většinou je to o otázkách na ně samotné, tedy jestli si hráč správně pamatuje odpovědi na otázky, na které se jich sám předtím ptal. Jistě, vše se zapisuje do profilů hrdinek a lze to tam vždy najít, ale jakmile vybafne otázka, není to možné a hra je tak i paměťovou záležitostí.

Osobně, nejhorší jsou otázky na váhu, případně datum narozenin. Nejlehčí naopak třeba na zaměstnání, či koníček. Jakákoliv interakce ale něco stojí. V průběhu dne se v každou denní dobu se sice hrdince počet možných konverzací opět dobije, ale pokud nechce člověk ztrácet čas, ale naopak jej využít, je nutno po čase hrdinku něčím nakrmit. A pro to je tu i obchod, kde lze koupit nejen jídlo, ale i všemožné dárečky. Obojí závisí na tom, co hrdinka preferuje, kde je bohužel zjednodušení ve vyznačení právě vhodných předmětů hvězdičkou nebo srdíčkem. Ty lze zakoupit jen jednou, než se dalšího herního dne doplní. Jídlo tedy přidá možnost dále s hrdinkou konverzovat, alkohol zase dočasně zvyšuje počet nabitých hunies po správně položených či zodpovězených otázkách. Kolik hunies budete získávat permanentně, stanovují zase unikátní dárečky. Vše se jinak odvíjí od povahy dané hrdinky, kde to funguje stylem „chovej se k ní tak, abys jí vyhověl“, což opět není nic pěkného, ale berme to s velkou rezervou. Je to jen hra.

Vše, co jsem prve uvedl, stojí ale peníze, zde tedy munies. A ty lze získat jen ve speciální minihře, která souvisí i se získáváním srdíček u hrdinek a tím posunu k jejich pokoření. Pokaždé, když hrdinku pozvete na rande, se tak spustí již zmíněná logická minihra, která funguje na základě spojování kuliček stejné barvy v horizontálním, či vertikálním směru. Minimálně můžou být tři vedle sebe, víc bodů každopádně získáte spojením čtyř a více, klidně i rovnou ve dvou směrech, tudíž nespěchat a nad každým tahem popřemýšlet je na místě. Minihra není časově omezená. Jediné, co ji omezuje, je počet tahů, které můžete vykonat. Samotné kuličky ale nejsou jen kuličkami. Každá barva znamená něco jiného. Červená je třeba sexualita, modrá s notou talent, bledě modrá kapka sentimentalita, atd. Spojená řada kuliček tak neslouží jen k zaplnění měřidla, což je mimo to cílem. Za sentimentalitu získáte možnost využít během hry bonusu, jako třeba zničení všech kuliček sexuality, či získání bonusových tahů za všechna zlomená srdíčka, která se zrovna v poli nachází. Dle toho, co si navolíte jako dárečky pro hrdinku během minihry. Spojením zvonečků zase získáte tahy navíc. Je toho mnoho.

Navíc, každá z hrdinek preferuje jiný druh kuliček a proto jedna hrdinka může získat víc bodů za talent, jiná třeba za onu sexualitu. Po této stránce jde o velmi propracovanou a komplexní záležitost, což je i druhým unikátem této hry. Ať už vyhrajete, nebo prohrajete, vždy získáte za své počínání jistou peněžní odměnu. Za výhru budou tedy nejen munies, ale i vysloužené srdíčko u hrdinky. A za takové srdíčko vás čeká většinou zpráva ve vašem herním mobilu s nějakou tou méně, či více lehtivější fotkou dané hrdinky. Další pěknou odměnou je třeba nový převlek, do kterého lze hrdinku libovolně navléknout a stejně tak se dají získat i nové účesy. Pro každou z hrdinek je tak pět možných účesů a outfitů. A to se vyplatí!

Co se ovšem stane, až zaplníte veškerá srdíčka? Samozřejmě, čeká vás postelová odměna. Hra není vyloženě hentai, takže rovnou zapomeňte na kostičkovanou cenzuru a jinak plnou nahotu. Hrdinky sice uvidíte s minimem oblečení, ale to jediné, co vám odhalí, je svršek, nic víc. Jde tedy hlavně o erotiku a proto to neoznačuji 18+ (kromě obrázků, kterým jsem si dovolil lehkou cenzuru udělit). I přesto, k postelové scéně dochází, ale ta je opět řešena kuličkovou minihrou, kde jde tentokrát o to co nejrychleji nalézt trojice, čtveřice a více kombinací a dostát postupně snižujícímu se měřidlu představujícímu vzrušení hrdinky. Tu zároveň můžete vidět jen ve spodním prádle, kdy v půlce počínání odhodí i svršek a mezitím postupně víc a víc vzdychá. No, soustřeďte se pak na hru. Každopádně díkybohu nejde o řev jako v mučírně, což by bylo pro typickou japonskou erotickou dating sim běžné, ale jen o klasické západní prožívání vzrušení - tedy občas přehrané, ale od mučení aspoň odlišitelné.

Pokud se povede zaplnit měřidlo, čeká odměna ve formě erotické kartičky s hrdinkou, ovšem i přes možnou jasnou sexuální pózu v určitých partiích zakrytou. Elegantní to řešení. Kromě kartičky jinak ještě dostanete použité hrdinčiny spoďáry (jen tak, do sbírky). Po první takovéto zkušenosti se navíc odemkne i postava perverzní víly, která do té doby jen radí a pomáhá, ale pak se na to vykašle a jde do role fyzické a pokořitelné hrdinky taky, protože proč by se jen pořád dívala a sama si taky neužila. U ní je trochu horší věc s konverzací, protože když se ptá, tak většinou na otázky týkající se rad, které dávala hrdinovi před promluvením na další hrdinky. Takže pokud člověk neoplývá sloní pamětí, je to oříšek. A nebo tipovačka. I sortiment dárků má specifický a to zejména ve formě erotických hraček. No, jde přece jen o tu nejzvrhlejší postavu ze všech.

Celkově musím říct, že je tato hra už od prvních vteřin strávených v ní pekelně zábavná. Volnost, se kterou si člověk zvolí svou cestu, je skvěle a nezávisle řešená, z hrdinek si vybere úplně každý a ikonická minihra je nejen motivujícím, ale i zábavným prvkem, který potrápí mozek. Možná interakce po čase zevšední, protože se opakují a brzy není nic nového, na co by člověk už nejméně desetkrát neodpověděl. Taktéž minihra má občas chybky a stane se, že se trojice kuliček spadlých vedle sebe ani nehne. Ale to by byly jen malé výtky k jinak parádnímu celku. Dabing super, hudba taktéž, graficky hodně pěkné, nemám co dodat. Sám jsem u hry strávil pár dobrých hodin a ani chvíli jsem se nenudil. Ano, její hraní pro mě možná ztratilo smysl poté, co jsem úspěšně pokořil všechny postavy, které jsem chtěl a kdy mě zbytek už nezajímal. Ale i na tu chvíli to bylo odreagování, které vřele doporučuji každému, kdo má rád dating sim hry a chce zároveň vyzkoušet něco unikátního. HuniePop je přesně tím pravým!

Komentáře

Přidat komentář >

, - odpovědět
Sice nejsem cílovka hry, ale recenze se mi líbila stylem a hezky se čte.